Kalinat 134g

Výrobca:ERBSLOH Kód tovaru: 458732
Kalinat 134g
Výrobca:ERBSLOH Kód tovaru: 458732

Uhličitan draselný pre jednoduché odkyselenie vín.Pokračovať

Váha:
Cena s DPH
2.00 €
Cena bez DPH
1.67 €
3-10 dní

KALINAT je hydrogenuhličitan draselný určený na šetrné odkyslenie mladých vín.

POPIS VÝROBKU
KALINAT je hydrogenuhličitan draselný určený na šetrné odkyslenie mladých vín. Použitie je povolené súčasnými platnými predpismi. Čistotou a kvalitou zodpovedá kritériám vínneho zákona SRN a interným normám firmy ERBSLÖH Geisenheim. Kvalita je certifikovaná podľa ISO 9001.

CIEĽ POUŽITIA

Šetrné odkyslenie mladých vín a vín určených na fľaškovanie so zvláštnym zreteľom na rýchle vypadávanie kryštálov.

PRODUKT A ÚČINOK

Použitím hydrouhličitanu draselného na odkyslenie vín vypadne vínny kameň (kyslý hydrogénvínan draselný). Na rozdiel od normálneho, resp. tzv. "dvojitého" odkyslenia, kde vypadáva vínan vápenatý, sa dá v tomto prípade vypadávanie kryštálov urýchliť ochladením alebo aplikáciou kontaktným spôsobom. Hlavná výhoda odkyslenia pomocou preparátu KALINAT je možnosť využiť rýchle oddelenie kryštálov a tým získať k dispozícii za krátku dobu čerstvé odkyslené víno. Po následnom kontaktnom postupe získame v priebehu dvoch dní víno pripravené na fľaškovanie. Hodnota pH v rozmedzí koncentrácií 0,2-2 g/l nemá prakticky žiaden vplyv. Aj to je v prípade odkyslenia mladých vín výhoda.

POUŽITIE

Na odkyslenie mladých vín o 0,2-2 g/l a vín starších, ročníkových maximálne o 1 g/l vína. Na odkyslenie o 1 g/l je potrebná dávka KALINATU 67 g/100 l. Pred aplikáciou je účelné preparát najprv rozptýliť v troche vody a za intenzívneho miešania vliať do celkového objemu. Pozor, počas procesu vzniká oxid uhličitý! Pri odkysľovaní nechať rezervu v objeme nádoby.

Spýtajte sa nás
Otázky a odpovede
Zatiaľ nebola pridaná žiadna otázka.
Napíšte svoj názor
Hodnotenia
Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie.