IsingClair-Hausenpaste 100g

Výrobca:ERBSLOH Kód tovaru: 96525
IsingClair-Hausenpaste 100g
Výrobca:ERBSLOH Kód tovaru: 96525

Prípravok určený na šetrné čírenie vín pri nízkej teplote.Pokračovať

Váha:
Cena s DPH
2.50 €
Cena bez DPH
2.08 €
3-10 dní

POPIS VÝROBKU

IsingClair-Hausenpaste je výrobok pripravený podľa najnovších poznatkov prostredníctvom špeciálnych podmienok rozkladu rybích mechúrov pri 100% zachovaní účinnosti. Je stabilizovaný SO2. Vyzina je starý, v pivničnom hospodárstve v nedávnej minulosti osvedčený číriaci prostriedok, ktorého veľkou nevýhodou bola veľmi zlá rozpustnosť. Pred použitím bolo nutné vyzinové plátky rozmliaždiť, pokrájať a pomlieť, čo bolo veľmi náročné na prácu a čas. Z toho dôvodu tieto mimoriadne nákladné a prácne operácie postupne zatlačili vyzinu do úzadia. Vďaka vyššie popísaným výrobným podmienkam tento najväčší nedostatok u vyzinového gélu odpadá, čím vyniknú výnimočné číriace vlastnosti vyziny. IsingClair-Hausenpaste je 3%-ný vyzinový gél vyrobený z prvotriednych originálnych vyzinových plátkov z rybích mechúrov. Čistotou a kvalitou zodpovedá kritériám vínneho zákona SRN a interným normám firmy ERBSLÖH Geisenheim. Kvalita je certifikovaná podľa ISO 9001.

CIEĽ POUŹITIA

Použitím preparátu IsingClair-Hausenpaste sa dosiahne obzvlášť šetrný číriaci účinok. Pri všetkých nápojoch s vysokým koloidným zákalom a zlou filtrovateľnosťou účinkuje veľmi efektívne. Ide najmä o vína vyrobené z poškodeného hrozna, červené vína po zahrievaní rmutu počas nakvášania a špeciálne vína s vysokým extraktom (neskoré zbery, bobuľové výbery, ľadové vína a pod.) Zvlášť je potrebné vyzdvihnúť, že vyzina nie je citlivá na nízku teplotu číreného vína, ako je tomu u želatíny. IsingClair-Hausenpaste sa tiež osvedčuje v prípade zastaveného modrého čírenia a pri vínach s veľmi vysokým obsahom trieslovín.

PRODUKT A ÚČINOK

IsingClair-Hausenpaste vďaka dobrému rozptýleniu v ošetrovanom nápoji spôsobuje relatívne rýchle vyzrážanie kalových častíc. Tieto sa usádzajú na dne nádrže a vytvárajú kompaktný sediment, ktorý sa ľahko oddelí od vína filtráciou alebo jednoduchým stočením.

POUŹITIE

IsingClair-Hausenpaste sa pred použitím mierne rozmieša asi v 10-násobnom množstve vína a za stáleho miešania sa pridá do celého množstva vína. Čírenie je ukončené po 48 hodinách. Vďaka novému spôsobu takmer úplného rozkladu pri výrobe, vystačia aj malé dávky IsingClair-Hausenpaste. Používať sa má v kombinácii s kremičitým sólom KLAR-SOL SUPER , ktorý sa vždy pridáva prvý v poradí a až nakoniec sa pridá IsingClair-Hausenpaste.

Doporučený pomer:

KLAR-SOL SUPER : IsingClair-Hausenpaste 1 : 4

Na presný výpočet dávky sa doporučuje urobiť predbežný pokus testovacím kufríkom OENOTEST.

Doporučené orientačné dávky IsingClair-Hausenpaste:

a) pri normálnom zákale 25-75 ml/hl

b) pri silnom koloidnom zákale cca 100 ml/hl

c) v problémových prípadoch určiť podľa predbežného pokusu

SKLADOVANIE

Skladovať na suchom mieste bez zápachov. Otvorené balenia ihneď tesne uzavrie

Spýtajte sa nás
Otázky a odpovede
Zatiaľ nebola pridaná žiadna otázka.
Napíšte svoj názor
Hodnotenia
Zatiaľ nebolo pridané žiadne hodnotenie.